piątek, 2 października 2009

Smętowo Gr. Na miejsca… gotów… Czwartki start!!!

W ostatni czwartek września -26- miała miejsce inauguracja III już edycji Czwartków lekkoatletycznych w Smętowie Granicznym. Uroczystość odbyła się jak zwykle
w urokliwym amfiteatrze na terenie ośrodka i dokonał jej Dyrektor GOKSiR p. Karol Nowakowski. Podziękował za przybycie wszystkim uczniom i nauczycielom. Powiedział także kilka słów o samej idei Czwartków ostatnich sukcesach lekkoatletów z gminy Smętowa.- Wielu z tych, którzy startowali w poprzednich edycjach, już teraz odnoszą sukcesy na arenie powiatowej zdobywając medale. To tylko jedna z wielu korzyści. Czwartki są doskonała okazją, by rozpocząć swoją przygodę ze sportem, niekoniecznie Królową czyli lekkoatletyką
i niekoniecznie w pogoni za zwycięstwem, lecz także za dobrym samopoczuciem i zdrowiem.

Warto zaznaczyć, iż tegoroczna edycja Czwartków została wpisana do programu ogólnopolskiego. Smętowo zagości więc w czerwcu na stadionie AWFu w Warszawie, reprezentując i promując w doskonały sposób gminę Smętowo Graniczne. Będzie to kolejna korzyść organizacji tych zawodów.

Zawody odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie. Padło też kilka rekordów smętowskich Czwartków. Wartościowy wynik i zarazem rek. czwartków uzyskała Dagmara Openkowska w biegu na 300m - 49,9. Na tym samym dystansie również chłopcy pobiegli bardzo dobrze. Wygrał niespodziewanie Piotr Lipski z czasem 49,2. Tuż za nim wpadł na metę Przemysław Wawrzonkowski z wynikiem 49,3. Smętowska bieżnia nie należy do najlepszych w powiecie, stąd też wyniki zawodników mogą cieszyć.
Najmłodszym uczestnikiem zawodów był przedszkolak Bartosz Apostołowicz, startujący na dystansie 60m, syn nauczycieli wychowania fizycznego p. Moniki, instruktorki zespołu Era Dance.

Nagrodą dla czwartkowiczów będzie wyjazd zawodników z najlepszymi wynikami do stolicy naszego kraju. Natomiast większa grupa uda się w nagrodę na wycieczkę do Sopotu
i spędzi niezapomniane chwile w wodnym raju.

Rozegrano także konkurencje dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. Najlepszy wynik na 100m w kat. chłopców uzyskał Mateusz Dziki - 12,5. Dziewczęta zaś startowały na dystansie 200m. Najszybsza tym razem okazała się utalentowana Daria Kufta - 33,1.

Kolejne zawody już 1 października. Dziękujemy wszystkim za pomoc organizacyjną oraz za wsparcie w postaci kiełbasek dla uczestników Czwartków Pani Małgorzacie Langowskiej (sklep "Malwa" w Smętowie). Jednocześnie zwracamy się do sponsorów i darczyńców o wsparcie naszych inicjatyw - to naprawdę wielka pomoc! Wszystkie wyniki ze szkół podstawowych można ujrzeć na stronie www.czwartki.pl i porównać je z rówieśnikami z innych miejsc w kraju. Kolejne zawody już 1 października - zapraszamy!!!
Dominika Nowakowska

Klasyfikacja gim. i lic. - PDF

ZdjęciaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz