piątek, 2 października 2009

Niecodzienny jubileusz. "Żywa Kronika" Koźmina

Skarszewy/Koźmin. Pani Władysława Karczyńska z Koźmina obchodziła w niedzielę 20 września niecodzienną uroczystość - stulecie urodzin. Taki Jubileusz to okazja do świętowania nie tylko dla Jubilata, ale i dla całej społeczności, w której żyje.

Na urodzinową mszę świętą w pogódzkim kościele koncelebrowaną przez trzech księży - proboszcza parafii w Pogódkach Janusza Grzybka, kanonika Wiesława Mazurowskiego, Oficjała Sądu Biskupiego w Pelplinie oraz księdza Krzysztofa Szykownego, wikarego z Pogódek, przyszło tyle osób, że jak powiedział ksiądz proboszcz, "mniej ludzi bywa na niedzielnych mszach świętych".

Oprócz rodziny, przyjaciół i znajomych pani Władysławy we mszy uczestniczyli burmistrz Skarszew Dariusz Skalski, dyrektor GOPS Monika Wencel, kierownik USC Krystyna Lutka i radny Józef Kamiński.


Wielu, wielu lat!

Po nabożeństwie Jubilatka i goście udali się do Koźmina, do świetlicy firmy "Ciecholewski - Wentylacje" na urodzinowe przyjęcie. Życzeniom i gratulacjom nie było końca - pani Władysława otrzymywała mnóstwo kwiatów i kosze wypełnione słodyczami. Podobno jej życzeniem było właśnie dostać jak najwięcej słodyczy, które uwielbia. Urodzinowy toast spełniono lampką szampana.

Pani Władysława pomimo sędziwego wieku jest w zaskakująco dobrej formie - czyta bez okularów, sama zajmuje się przydomowym ogródkiem, przyrządza sobie proste posiłki, ma świetną pamięć - bez problemu kojarzy urzędników gminnych wraz z panem burmistrzem. - Czy był pan na mszy za mnie? - Zapytała burmistrza odbierając od niego gratulacje. - Oczywiście. - odparł Dariusz Skalski. - A to Bóg zapłać!

W otoczeniu rodziny i przyjaciół, przy suto zastawionych stołach, z towarzyszeniem dobrej muzyki zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Pani Władysławie wzorem księdza proboszcza wszyscy życzyli "plures annos", czyli wielu lat w zdrowiu, pogodzie ducha, w otoczeniu życzliwych i przyjaznych ludzi. - Ona jest dla nas jak żywa kronika. - Powiedziała sołtys Koźmina Maria Piechowska. - Była świadkiem wydarzeń historycznych na przestrzeni całego wieku. Wiele widziała, wiele wie, wiele potrafi nam przekazać. Oby była z nami jak najdłużej.

SIUM


Zdjęcia:W oczekiwaniu na nabożeństwo.Na tej mszy było więcej ludzi niż zwykle w niedzielę.Ksiądz Janusz Grzybek przekazuje Jubilatce list z błogosławieństwem biskupa Jana Bernarda Szlagi.Burmistrz Dariusz Skalski składa pani Władysławie urodzinowe gratulacje.Kierownik USC Krystyna Lutka życzy wszystkiego najlepszego. Wielu lat, pani Władysławo!To było radosne przyjęcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz