czwartek, 1 października 2009

Z Policji - 30.10. Akt oskarżenia za posiadanie środków odurzających i inne


Starogard- akt oskarżenia za posiadanie środków odurzających


Dzisiaj do starogardzkiego sądu trafi kolejny akt oskarżenia, który jest wynikiem walki z przestępczością narkotykową miejscowych policjantów. Tym razem dotyczy on 23-letniego mieszkańca miasta, który pod koniec sierpnia br. posiadał przy sobie amfetaminę i susz roślinny. Teraz za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego skierowali dzisiaj do sądu kolejny akt oskarżenia, przeciwko osobie, która złamała przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zawarte w tym dokumencie zarzuty dotyczą posiadania środków odurzających.

Pod koniec sierpnia br. dzielnicowi z tej jednostki na ulicy Kościuszki zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu odrzucił jakiś pakunek. Jak się okazało były to narkotyki. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 11 gram amfetaminy z marihuaną. Z takiej ilości narkotyków można by przygotować ponad 30 porcji handlowych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a podczas policyjnego przesłuchania przyznał się do złamania prawa.

Niebawem 23-latek stanie przed sądem. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Starogard- okradli sportowców i odpowiedzą za kradzież


Policjanci z Kalisk odzyskali dresy, koszulki i spodenki, które w połowie sierpnia br. zostały skradzione uczestnikom obozu sportowego zorganizowanego na terenie Czarnej Wody. Dzięki pracy miejscowych stróżów prawa zatrzymano już dwóch z trzech podejrzewanych o kradzież mężczyzn. Za kradzież cudzego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niespełna dwa miesiące potrzebowali policjanci z Kalisk, by wyjaśnić tajemnicze zaginięcie dresów, spodenek i koszulek wywieszonych na balustradach domków przy stadionie sportowym w Czarnej Wodzie.

Funkcjonariusze z tej jednostki w połowie sierpnia br. przyjęli zgłoszenie o kradzieży rzeczy na szkodę piłkarzy jednego z trójmiejskich klubów sportowych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia br. w czasie, gdy uczestniczący w obozie szkoleniowym sportowcy spali. Nieznani wówczas sprawcy przywłaszczyli sobie pozostawione na balustradach prywatną odzież oraz stroje sportowe o łącznej wartości prawie 2 tys. zł.

Zajmujący się tą sprawą miejscowi policjanci po kilku tygodniach natrafili na trop, który doprowadził ich do sprawców przedmiotowej kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali także część ze skradzionych ubrań. Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzut 17-letniemu mieszkańcowi powiatu starogardzkiego oraz jego o rok starszemu wspólnikowi z powiatu chojnickiego. Zatrzymanie trzeciego z mężczyzn, który przyczynił się do zaginięcia sportowych strojów jest już tylko kwestią czasu.

Za przywłaszczenie cudzej rzeczy można trafić za kratki nawet na 5 lat.

mł. asp. Marcin KunkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz