czwartek, 14 kwietnia 2005

Bo samochód się psuł...

Wywóz śmieci z Osiedla Władysława Sikorskiego, które jest własnością spółdzielni Lokatorsko - Własnościowej ?Skarszewianka? obsługuje kościerska firma ABC. Na osiedlu postawione są specjalne pojemniki do sortowania śmieci. Aby jednak śmieci te wywoził Zakład Komunalny Skarszewy w tej sprawie zareagował Dariusz Skalski, burmistrz Skarszew, zgłosił on do prezesa spółdzielni Andrzeja Flisa swą propozycję aby śmieci z tego terenu wywoził Skarszewski Zakład Komunalny.
- Mając na uwadze duże bezrobocie w powiecie starogardzkim, chciałbym aby nasza firma komunalna ze Skarszew zarabiała na wywozie tych śmieci. Każda związana praca daje duże przychody miejscowej firmie, a ludzie dzięki temu nie muszą się bać o swoją pracę mówi Dariusz Skalski, burmistrz gminy Skarszewy.
Osiedle jak na razie jeszcze obsługuje ABC, może się to jednak zmieć już nie długo, bo 11 kwietna odbędzie się zebranie zarządu spółdzielni. Wtedy właśnie zapadnie decyzja, czy dojdzie do przetargu na inną firmę czy pozostanie ABC.
- Jestem bardzo zadowolony z kościerskiej firmy. Mieszkańcy się nie skarzą, a na tą chwilę nie mogę powiedzieć czy firma ze Skarszew, będzie w stanie zapewnić takie usługi jaka jest teraz. mówi Andrzej Flis, prezes spółdzielni - Kiedyś firma ta obsługiwała osiedle. Zdarzało się tak, że samochód do wywozu psuł się. Teraz mają nowy.
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z zakładem komunalnym w Skarszewach z pytaniem czy będą mogli zapewnić dobrą obługę podobną do ABC.
- Jedynym problemem wywozu tych śmieci jest pytanie czy nasz zakład będzie w stanie potrafił wywozić śmieci jak ABC mówi Zenon Rulewski, kierownik Zakładu Komunalnego w Skarszewach. - Jesteśmy wstanie zapewnić taką obsługę jak firma ABC. Jak będziemy już wiedzieć na 100% że mamy my wywozić te śmieci, to z pewnością zakupimy te pojemniki.
Sebastian Dadaczyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz