wtorek, 12 kwietnia 2005

Centrum Czingis-Chan

Uspokajamy. Koncepcja budowy w Starogardzie nowego centrum handlowo-rozrywkowego zrodziła się w głowach uczestników III edycji konkursu "Biznes Plan - Moja Firma". O tym, czy projekt uczennic PG 2 znajdzie uznanie w oczach komisji konkursowej, dowiemy się w połowie kwietnia.
- W tym roku będziemy mieli znacznie trudniejsze zadanie - twierdzi przewodnicząca komisji, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Gdyni, Małgorzata Popis. - Poziom prac jest z roku na rok wyższy i, co szczególnie cieszy, bardziej wyrównany.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 17 grup uczniowskich, reprezentujących cztery starogardzkie gimnazja. Uczestnicy zmagań mieli za zadanie zaprojektować przedsięwzięcia gospodarcze, osadzone w lokalnych realiach. Najlepsze prace nadesłane z poszczególnych szkół rywalizują o laur zwycięzcy.
- Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy nawiązaliśmy kontakt z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie - wspomina dyrektor AWP Marek Grygiel. - Krótko potem zorganizowaliśmy w Starogardzie szkolenie dla nauczycieli zainteresowanych tą tematyką. Uczestniczyła w nim pani Alicja Czarna z PG 1, która z racji ogromnego zaangażowania, jakie wkłada od początku w ten projekt, pełni obecnie rolę miejskiego koordynatora konkursu.
W pierwszej edycji zmagań uczestniczyli podopieczni pani Alicji, a konkurs z powodzeniem można było określić mianem "szkolnego". Patronat nad kolejną jego odsłoną objął Prezydent Miasta, co nadało całemu przedsięwzięciu znacznie szerszy wymiar.
Tegoroczna rywalizacja przedsiębiorczych gimnazjalistów przedstawia się wyjątkowo interesująco. Tytułowy "Czingis-Chan" walczyć będzie o palmę pierwszeństwa m.in. z biurem organizacji wesel, ślubów i imprez towarzyskich (projekt uczniów PG 1), agencją opiekunek do dzieci (PG 1) oraz spółką, która zajmie się budową i eksploatacją sztucznego lodowiska (PG 2). Zwycięzcę poznamy 13 maja, podczas uroczystości zakończenia tegorocznej edycji konkursu, która odbędzie się w sali posiedzeń Rady Miejskiej w UM.
- Nagrodą za wysiłek włożony przez młodzież w przygotowanie projektów przedsięwzięć gospodarczych są atrakcyjne upominki, których fundatorami są starogardzcy przedsiębiorcy. W tym roku do grona przyjaciół konkursu dołączył starogardzki oddział banku Nordea. Nie ukrywam, że bardzo nas to cieszy - kończy M. Grygiel.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz