sobota, 9 kwietnia 2005

XXII Bieg Szpęgawsk - Starogard Gdański

W sobotę 2 kwietnia przy pięknej pogodzie odbył się po raz XXII Bieg Szpęgawsk - Starogard Gdański. Do biegu głównego zgłosiło się 526 zawodników, a ukończył 424.

Bieg ten jest poświęcony pamięci poległych w czasie II wojny światowej Polaków, którzy zginęli w lasach Szpęgawskich z rąk okupanta.

Dzisiaj bieg ten miał dodatkowy wymiar. Wszyscy zawodnicy deklarowali przed startem , że swój wysiłek sportowy pokonania całej trasy ofiarowują Ojcu Świętemu by tylko ulżyć Jego cierpieniom.

W Starogardzie odbyło się 8 biegów towarzyszących, w których uczestniczyło ok. 1000 zawodników a wśród nich dzieci i młodzież miasta i gminy Starogard Gd.

Wyniki XXII Biegu Szpęgawskiego głównego - 6 km.
6. Pawłowska Dorota - Lubiszewo - 0:21`05,9
Najlepsza starogardzianka ukończyła bieg na 62 miejscu - Lucyna Pączek, a starogardzianin - Dariusz Ossowski zajął 33 miejsce.