środa, 6 kwietnia 2005

Czy zabrakło chęci czy pieniędzy...

Mieszkam w Starogardzie. W ubiegły weekend jak zwykle przy pięknej pogodzie wybrałem się na wypad rowerowy. Start w Kaliskach (wizyta u rodzinki). Tym razem postanowiłem pojechac żółtym szlakiem prowadzącym przez Młyńsk, Hutę Kalna do Czanej Wody a stamtąd zielonym szlakiem do miejscowości Odry. Powrót zaplanowałem przez Wojtal i lasem do Bartla kończąc trasę w Kaliskach. Do czego zmierzam. W ubiegłym roku pokonywałem tą samą trasę, tyle że w drugą stronę. W lesie jest droga z Bartla do Leśnej Huty przebiegająca obok odbudowanego jeziora Białe Błota. Drogę przerywa kanał Wdy. Aby dostać się na drugą stronę trzeba pokonać most. Niestety. Od ubiegłego roku (moje spostrzezenie, może i dłużej) most to wielka kupa spróchniałego drewna. Z motorkiem, rowerem bądź pieszo można przejść lecz z wielimi obawami o zarwanie. O ruchu kołowym można zapomnieć.

Z tego co orientowałem się na mapach i z tego co jeżdzę w tych rejonach na rowerze to jest to jedyna droga. Można skorzystać z objazdu ale trzeba nadrzucić spory kawałek drogi, bądz przez Wojtal lub przez Studzienice, by dostać się na drugi brzeg. Nie wiem do kogo należy ten rejon czy do gminy Kalisk czy do gminy Czarna Woda ale moim zdanie na pewno znalazło by się troszkę pieniążków na modernizację. Apeluję w imieniu użytkowników oraz w swoim o remont mostu. Jak widać na załączonym zdjęciu ponawiam pytanie "Czy zabrakło na remont mostu pieniędzy czy chęci?"
BTW chciałbym gorąco zachęcić wszystkich do uprawiania MTB XC (rower gorski+chęci+wspaniałe tereny), mamy naprawdę piekne okolice do tego wrecz stworzeone!

Pozdrawiam
MTB NorthShoreBez Komentarza:-/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz