niedziela, 13 sierpnia 2006

Kto jest kim. Jolanta Ciechowska

Jolanta Aleksandra Ciechowska ur. 5.09.1949 w Gdańsku - Oliwie, wokalistka, animator kultury, obecnie dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Skórczu.

W roku 2002 otrzymała nominację do nagrody starosty za 35 lat pracy w upowszechnianiu krzewienia kultury i promocji tradycji regionalnej kociewia. Od wczesnych lat dzieciństwa zainteresowania muzyczne kształtowała uczęszczając do ogniska muzycznego prowadzonego przez zasłużonego działacza kultury pana Bazylego Przybylskiego. Należała do dziecięcego zespołu muzycznego działającego przy Domu Kultury w Skórczu. W szkole średniej w starogardzkim ogólniaku brała czynny udział w życiu muzycznym szkoły, uroczystościach szkolnych i państwowych imprezach organizowanych przez dyrygenta orkiestry pana Zygmunta Karbowskiego. Od 1.12.1972 była pierwszym kierownikiem Gminnego Ośrodka Kultury w Lubichowie, gdzie pracowała przez 13 lat. W 1.08.1986 przeniosła się do rodzinnego Skórcza. Miło wspomina pracę z mieszkańcami Lubichowa, przeżyła tam swoje najpiękniejsze lata krzewiąc kulturę w całej gminie Lubichowo. Uważa, że zaspakajanie potrzeb kulturalnych jest niezbędne do prawidłowego rozwoju osobowości dzieci i młodzieży, dlatego musimy dbać oto by jak najczęściej dawać im szansę by mogły z kulturą obcować na co dzień. Wrażliwa na piękno i obcowanie z muzyką. Jest autorką niezliczonych programów dla dzieci i pomysłodawcą Festiwali "Wesoła Nutka", który odbywa się corocznie- w tym roku jest już VII edycja. Jest on przeglądem twórczości muzycznej , tanecznej dzieci i młodzieży miasta i gminy Skórcz . Cieszy się on dużym zainteresowaniem. Swoją pasją do muzyki zaraziła dzieci i młodzież. Twierdzi, że w życiu można zdobyć wszystko trzeba tylko chcieć. Latem razem z zespołem wokalnym Ireland koncertowała na Kociewiu. Recital starych przebojów zaprezentowany z dużą kulturą muzyczną wywołuje wspomnienia szalonych lat 70-tych, bo właśnie w tych 1970-1980 pracowała z wieloma zespołami muzycznymi i znanymi muzykami jak Rajmund Pałkowski, Piotr Chołociński, Józef i Bogdan Olszynka i z Orkiestrą Marynarki Wojennej w Gdyni. Brała czynny udział w życiu muzycznym i estradowym powiatu starogardzkiego. Zdobywała dobre miejsca w Festiwalach Piosenki Radzieckiej (1972), Żołnierskiej(1968), Pieśni o Morzu. Na Benefisie Rajmunda Pałkowskiego spotkali się wszyscy artyści z tamtych lat i stworzyli niezapomniany koncert.


Z potrzeby serca organizuje koncerty charytatywne i uczestniczy w wielu z nich. 35 lat pracy w kulturze uczciła koncertem charytatywnym dla Pameli Martyn. Działała od lat w Towarzystwie Przyjaciół Opieki Nad Zwierzętami. Wraz z nią dzieci z MOK-u otaczają bezdomne zwierzęta opieką jednocześnie uczą się przyjaźni i miłości do zwierząt. Jest przyjacielem dzieci i młodzieży, oddana pracy w kulturze. Obecnie przygotowuje materiał na swoją płytę. Swoje doświadczenie muzyczno- wokalne przekazuje młodym, którzy tak samo jak ona kochają muzykę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz