sobota, 12 sierpnia 2006

NA JAGODY - pamiątka z imprezy

W gminach realizują różne pomysły, by ściągnąć i zabawić jak najwięcej gości

Już możemy sobie uszeregować najbardziej atrakcyjne "konkurencje" letnich imprez. Największym zainteresowaniem cieszą się pokazy strongmanów, co wyszło w Zblewie. Niezwykłe zainteresowanie budzą pokazy mody, a także ich parodie (co pokazujemy na przykładzie występów KGW Grabowo).

No i wybory miss, nawet jeżeli są to wybory Małej Miss, co miało miejsce w Osieku podczas imprezy Na Jagody. Generalnie - organizatorzy wiedzą, że wszystko zależy od pomysłów. No i od wielkości ściągniętych gwiazd

Prześcigają się w pomysłach (tytuł prasowy)

Relacje z kolejnych imprez tego lata zacznijmy właśnie od Osieka. Rozegrano tu wyścig kolarski dookoła Kałębia, wybrano Małą Miss Lata, rozegrano Mistrzostwa Świata w Jedzeniu Jagód. Zasadnicza część imprezy odbyła się na nowym, asfaltowym placu koło remizy OSP (prawie 1000 m kw.), który będzie służył szkole jako boisko do kosza i innych gier. Na tym placu stanęły scena i stoiska z gastronomią. Kiedy tu dopiero "rozkręcała" się impreza, grupka kolarzy toczyła walkę na drodze dookoła Kałębia. Na mecie jedna z zawodniczek powiedziała nam, że licznik wystukał trochę ponad 12 km, a jechała z prędkością trochę ponad 26 km na godzinę (gdy na trasie Starogard - Skórcz zdarza się jechać 40 na godzinę). Podajemy miejsca w wyścigu rowerowym: poniżej 13 - I miejsce Radosław Koper (10 l.) z Pelplina, II m. - Kacper Wrzałkowski (10 l.) z Głuchego, III m. - Patrycja Neuman (11 )l. Z Osieka. Powyżej 13 lat: I m. - Piotr Labon (18 l.) z Kościelnej Jani, II m. Marek Lange - 19 l. Ze Skórcza, III m. Piotr Krzyżanowski (15 l.) ze Skórcza.
W MŚ w Jedzeniu Jagód mistrzem został Piotr Piłczyński z Wycinek (42,72 sek.), drugi był Kamil Łyczko z Rybnikam trzeci Piotr Partyka z Osieka, a czwarty Mirosław Piłczyński z Wycinek. Najwięcej emocji wśród przede wszystkim mam wywołały wybory Małej Miss Lata. Zgłosiło się 38 kandydatek, a przygotowano 30 numerków. Niektóre dziewczynki były z odległych stron Polski (np. Kowary). Na scenie kandydatki do tytułu miały coś powiedzieć, pomachać rączką do widowni i zaśpiewać. W sam raz jak na ten wiek (później, za lat kilkanaście, będą musiały popisać się też inteligencją). Przewodniczący jury Zenon Usarkiewicz ogłosił, że Małą Miss Lata została Natalia Pater z Wycinek. Koronował ją wójt Janusz Kaczyński. Małą Miss Foto został Natalia Iwańska, a tytuł Miss Elegancji zdobyła Marta Kowalska. A potem? Potem grał zespół Alibi z Chojnic, występował sobowtór Maryli Rodowicz oraz gwiazda wieczoru - Andrzej Rybiński. Zabawa trwała do białego rana.
Tekst i foto Tadeusz Majewski

1.Mamy ładne tereny do uprawiania kolarstwa. Niestety, kolarzy jak na lekarstwo. Trudno zresztą się dziwić, w takim wyścigu neidzielny rowerzysta nie ma żadnych szans.

2. uwaga, ustawiają się Kandydatki na miss. I oczywiście podekscytowani rodzice.

3. Tłum widzów i jurorzy.

4. Kandydatki na miss, ale nie wszystkie. Zgłosiło się ich tak dużo, że zabrakło miejsc siedzących.

5. Pozostałę kandydatki na miss.

Za magazynem Kociewiak - reportażowym dodatkiem do piątkowego wydania Dziennika Bałtyckiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz