sobota, 12 sierpnia 2006

Przeplotnia już w sprzedaży

"Przeplotnia" na VII Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej otrzymała wyróżnienie w kategorii literatury pomorskiej (szczegóły o tym na stronie głównej portalu). Pozycja jest już w sprzedaży w księgarniach w Starogardzie, a za kilka dni będzie też w sprzedaży w bibliotece w Skórczu. W książce są oczywiście reportaże także o Skórczu i gminie Skórcz.

Przeplotnia to książka, nad którą pracowałem przez ostatnie miesięce, a w pewnym sensie przez 16 lat jako - po kolei: redaktor prowdzący "Informatora Pomorskiego", redaktor naczelny "Gazety Kociewskiej" - od 1990 do 2000 r., redaktor naczelny"Tygodnika Kociewskiego" - od 2000 do 2003 r. i od 2003 jako redaktor prowadzący "Kociewiaka" (magazyn w piątkowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego").
Pozycja (336 stron, ilustrowana, w sztywnej oprawie) zasadniczno ma być do czytania.

"Przeplotnia" to obszerny zbiór moich reportaży, wywiadów, felietonów i opowiadań o Kociewiu i Pomorzu (m.in. teksty nagrodzone w "Rejsach" - w piątkowym magazynie "Dziennika Bałtyckiego").

Książkę można również nabyć zamawiając przez internet, a konkretnie - przez portal, na stronie którego właśnie jesteście (Wirtulane Kociewie - adres: www.kociewiacy.pl, mail: biuro@kociewiacy.pl).
Książkę opatrzyłem dwoma recenzjami: Andrzeja Grzyba i Dariusza Szretera.
Autorem opracowania graficznego książki jest Lech J. Zdrojewski.

Za dwa miesiące ukaże się w identycznym formacie drugi zbiór moich tekstów pt. "Oj, oj, ojczyzna".

Tadeusz Majewski

>>> WIĘCEJ KOCIEWSKICH KSIĄŻEK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz