sobota, 12 sierpnia 2006

TURYSTYKA. Hotel Myśliwski Czarne

Hotel "Myśliwski" Czarne położony jest nad jeziorem Czarne Północne, które stanowi początek ciągu przepięknych jezior Kociewskich. Okolice Skórcza i Osieka wschodni kraniec Borów Tucholskich, które dzięki brakowi uciążliwego przemysłu i większych aglomeracji miejskich, gwarantują możliwość wypoczynku w zdrowym, czystym środowisku, wśród dobrodziejstw przyrody.Hotel "Myśliwski" Czarne Artykuły Hotel "Myśliwski" Czarne położony jest nad jeziorem Czarne Północne, które stanowi początek ciągu przepięknych jezior Kociewskich. Okolice Skórcza i Osieka wschodni kraniec Borów Tucholskich, które dzięki brakowi uciążliwego przemysłu i większych aglomeracji miejskich, gwarantują możliwość wypoczynku w zdrowym, czystym środowisku, wśród dobrodziejstw przyrody.
Do hotelu prowadzi asfaltowa droga, są także liczne leśne ścieżki. Otoczenie to miłe oku skalniaki i trawniki. Obiekt posiada parking na 15 samochodów. W pobliżu znajdują się wygodne wiaty i zadaszenia z miejscem na ognisko i murowanym grillem dogodne do plenerowego biesiadowania. Niewielka przystań i możliwość wypożyczenia łódki na relaks na wodzie. Wędkarze też nie będą się nudzili.

Pokoje hotelowe są kompleksowo umeblowane i wyposażone we własne łazienki. W budynku znajduje się sala telewizyjna przystosowana do odbioru programów lokalnych i satelitarnych. Przyjemniejszy jest jednak kominek, szczególnie w pochmurne i deszczowe dni.

Położenie hotelu daje możliwość wykorzystania go jako bazę wypadową. Jezioro Czarne - Północne stanowi początek ciągu jezior. W kierunku południowo - zachodnim znajduje się jezioro Czarne Południowe, dalej największa na Kociewiu - jezioro Kłębie i bardziej w kierunku zachodnim - Słone. Wszystkie akweny są połączone i mają kontakt z malowniczo meandrującą rzeką Wdą (Czarną Wodą), na której corocznie odbywa się kilkanaście spływów kajakowych.

Dla ułatwienia wykorzystania możliwości naszego regionu proponujemy naszym gościom następujące trasy turystyczne:


Wycieczki piesze.
Trasa łatwa 2 - 3 godzinna - dookoła jeziora Czarne Północne. Po drodze warto zobaczyć: naturalnie występujące cisy w rejonie jeziora Tobotek (trzeba zobaczyć ca 700 m z trasy), perspektywie dwóch jezior z grobli je oddzielających, drzewa pomnikowe - lipa. Leśniczówka Cisowa Góra służy pomocą potrzebującym.
Trasa łatwa 2 - 3 godzinna, Czarne - Głuche. Wieś Głuche położona nad jeziorem o bardzo czystej wodzie przy trasie Skórcz - Warlubie.
Trasa dłuższa 5 - 6 godzinna - dookoła jezior Czarne Północne i Południowe. Początek trasy jak w punkcie pierwszym, lecz dalej posuwając się wschodnią stroną jezior w kierunku południowym dochodzi się do gminnej wsi Osiek z możliwością zwiedzania miejscowości i spożycia posiłku. Powrót północno - zachodnią stroną jezior Czarne Południowe i Północne. Po drodze bardzo czyste jezioro Tobołek.
Trasa dłuższa - Czarne - Stara Jania, 5 -6 godzinna. Trasa łatwa, wieś Stara Jania położona jest przy szosie Skórcz - Smętowo Graniczne, gdzie można zobaczyć typowy XIX -wieczny pałac ziemiański i zabudowę gospodarczą typową dla tego okresu. Na miejscu sklep spożywczy.
Trasa długa - Czarne - jezioro Udzierz, 10 - 12 godzinna, z ewentualnym noclegiem w śpiworze lub własnym namiocie. Jezioro Udziera jest ciekawym obiektem przyrodniczym, na którym gniazduje 60 gatunków ptactwa, w tym wodno - błotnego. Jest także miejscem odpoczynku ptaków w okresie jesiennych i wiosennych migracji. Dla osób o zacięciu fotograficznym - przyrodniczym wykonano budki przyrodnicze.
Trasy rowerowe -
Czarne - Skórcz, ca 4 km. Skórcz to bardzo stare miasteczko o ciekawej historii i zabudowie. Warto przeczytać informator.
Czarne - Mirotki - Barłożno, trasa łatwa. We wsi Barłożno warto zobaczyć kościół katolicki.
Trasy wodniackie:
Jeziorami: Czarne Północne z koniecznością przeprawy przez groblę oddzielająca jeziora, dalej przeprawa przez szosę Osiek - Warlubie, rowerem przez jezioro Kłębie, dalej strugą Kałębnicą do jeziora Słone i powrót. Nad jeziorem Kłębie leży Osiek, gdzie można zrobić przeprawę na posiłek. Trasę można skracać według własnych możliwości.


W okresie polowań hotel obsługuje myśliwych, którzy mogą polować na następujące gatunki zwierząt łownych: jeleń europejski, daniel, sarna, dzik, lis, borsuk, zając, kuna, słonki, dzikie kaczki, łyski grzywacze.


Stała oferta:
Pokoje 1,2,4 - osobowe z łazienkami
Sala Kominkowa
Wyżywienie na miejscu
Uroczyste posiłki
Ognisko i grill
Wieczór z pieczonym dzikiem
Imprezy wędkarskie
Możliwość spływów kajakowych i przejazdów bryczką
Kuligi
Jagody i grzybobranie zakończone biesiadą
Zielone Szkoły - wykorzystanie zadaszeń i wiaty do celów edukacyjnych
Święta okazjonalne, tj. Dzień Dziecka i Dzień Wiosny z wykorzystaniem placu zabaw jak wiaty
Organizacja polowań dewizowych i komercyjnych


Zapraszamy do nas.
Hotel Czarne
83-220 Skórcz
Tel. (058) 582 47 62


Nadleśnictwo Lubichowo
83-240 Lubichowo
Ul. Leśna 12
Tel. (058) 588 53 23
Fax (058) 588 53 22

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz