sobota, 5 sierpnia 2006

Wakacyjne porządki

Stołówki szkolne w czasie wakacji nie gotują obiadów. Uczniowie i nauczyciele wypoczywają. A co robią w tym czasie etatowe kucharki?

Szkolna stołówka w Skórczu przygotowuje dziennie w czasie roku szkolnego ponad 100 obiadów. Dodatkowo parzona jest herbata. Obiady i herbaty są przygotowywane i wydawane przez 2 kucharki.

- Pracy jest bardzo dużo ale musimy sobie we dwie poradzić. I radzimy sobie - mówi Sabina Noga ze Skórcza. - Pracuję w szkolnej kuchni już 3 lata. Jestem z tej pracy bardzo zadowolona. A jak przychodzą wakacje to kuchnia nie pracuje bo nie ma dla kogo gotować. No to robimy w szkole wszystko co jest akurat potrzebne. Teraz mamy pięknie urządzony teren wokół szkoły. Wszędzie położone zostały płytki polbrukowe. Ustawiono wiele ławek a obok nich donice z kwiatami. Obsadzono całą skarpę krzewami. Do tych krzewów na skarpie to mam specjalny sentyment. Sadził je mój syn, Piotr. One trochę się zachwaściły. Zaproponowałam więc dyrektorowi, Romanowi Klamann, że je odchwaszczę. I właśnie kończę to odchwaszczanie. A potem idę na urlop. Na całe 22 dni. Nigdzie nie wyjeżdżam na wczasy. Za dużo roboty jest w domu. Weźmiemy się za remont mieszkania. Kucharka musi umieć zrobić wszystko. Takie czasy - uśmiecha się pani Sabina.

Stanisław Sierko, Gazeta Kociewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz