środa, 2 marca 2005

Kowboje w Sopocie

19. marca 2005 roku na hipodromie w Sopocie przy ulicy Polnej 1 zostaną rozegrane Ogólnopolskie Oficjalne Zawody w Reiningu oraz Ogólnopolskie Zawody Western.


KOWBOJE W SOPOCIE

OGÓLNOPOLSKIE OFICJALNE ZAWODY W REININGU ORAZ OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY WESTERN.

Jak sama nazwa wskazuje będziemy mieli do czynienia z widowiskowością godną dzikiego zachodu. Gwarantem tego jest program imprezy przewidziany przez organizatora, którym jest Sopocki Klub Jeździecki. W programie przewidziano rozegranie następujących konkurencji:

Godz.10.00 - Pleasure
Godz.10.30 - Western Horsemanschip
Godz.11.00 - Reining juniorzy
Godz.11.30 - Reining seniorzy
Godz.13.00 - Modified wrestling, team penning i working cow horse

Dla niewtajemniczonych podpowiadamy, iż konkurencja Reining jest określana mianem królewskiej dyscypliny westernowej, która ma wiele wspólnego z ujeżdżaniem w jeździectwie klasycznym. W tej konkurencji będziemy mogli podziwiać kilku finalistów III Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo.

Bardzo widowiskowe są również konkurencje wrestling, team penning oraz working cow horse, w których biorą udział cielaki.

Konkurencje te powstały na bazie codziennej pracy kowbojów. Polegają one na odcinaniu sztuki bydła od stada, łapaniu cielaka za rogi, chwytaniu na lasso. Wszystko odbywa się w dużym tempie i nie jest takie proste o czym przekonają się państwo sami.

Organizator przewidział bezpłatny wstęp dla wszystkich widzów więc sobota 19.marca 2005 roku może się okazać miło i tanio spędzonym dniem na hali sopockiego hipodromu.

Wszystkich chętnych w imieniu organizatora serdecznie zapraszamy.

Tekst: Sławomir Witakowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz