niedziela, 27 marca 2005

POLPHARMA W PLAY- OFF !!!

Pomimo porażki w Koszlinie 91:81 piątkowy wieczór okazał się szczęśliwy dla podopiecznych Dariusza Szczubiała.W innym ważnym dla układu tabeli meczu pomiędzy Czarnymi Słupsk i Platinum Wisłą Kraków lepsi okazali się gracze Wisły, dzięki czemu Polpharma w swoim debiutanckim sezonie w Era Basket Lidze zagra w rundzie play-off.
Mecz pomiędzy koszlińskim AZS-em a starogardzką Polpharmą można śmiało określić pojedynkiem strzeleckim Marcina Sroki i George&39;a Reese&39;a.Sroka grał jak w transie, rzucał praktycznie z każdej pozycji nie zważając na to, czy jest przy nim obrońca czy nie. Popisał się m.in. siedmioma celnymi trójkami i był niewątpliwie ojcem sukcesu gospodarzy. Lider starogardzian George Reese po kilku udanych akcjach na początku meczu, wziął ciężar zdobywania punktów na własne barki. Do przerwy zdobył 23 punkty, a na tablicy widniał rezultat 47:47.
Kolejne dwie części tego niezwykle zaciętego pojedynku także obfitowały w wiele efektownych zagrań z obydwu stron, ale w czwartej kwarcie koszykarzom AZS-u udało się "odskoczyć" Polpharmie na kilka "oczek" i prowadzenia nie oddali już do końca meczu. Jeszcze przed zakończeniem meczu licznie zgromadzonych na hali w Koszalinie kibiców Polpharmy ucieszyła wiadomość o porażce Czarnych Słupsk, co wiązało się z upragnionym awansem do rundy play-off Era Basket Ligi. Awansując do czołowej ósemki koszykarze Polpharmy osiągnęli stawiany im przed sezonem cel, za co serdecznie im dziękujemy.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard 91:81 (22:18,25:29,19:18,25:16)
Polpharma: Reese 36, Thomas 12, Kukiełka 10, Cielebąk 7, McNaull 7, Marculewicz 6, Sarzało 3, Miecznikowski 0, Rybczyński 0, Jagoda 0, Olszewski 0 oraz Exner 0;
AZS: Sroka 38, Kowalczuk 17, Gray 11, Miszczuk 9, Briegmann 5, Vukas 4, Balcerzak 3, Zdravkovic 2 oraz Thomas2;