piątek, 25 marca 2005

Potrafią krótko!


Czwartkowa sesja Rady Miejskiej w Starogardzie trwała tylko nieco ponad cztery godziny. Zaraz na jej początku radny Stanisław Kubkowski zgłosił wniosek, aby obrady trwały bez przerwy obiadowej. Przewodniczący Stafan Milewski nie widział przeszkód. Powodem tak ugodowych gestów byl nasz czwartkowy artykuł, w którym opisaliśmy oburzenie niektórych radnych z powodu ustalenia terminu sesji na Wielki Czwartek. Przypomnijmy, że obaj wiceprzewodniczący Stanisław Aszyk i Piotr Cesarz nie mogliby uczestniczyć w obradach w środę z powodu szkolenia dotyczącego sposobu przeprowadzania nowych matur organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w tym dniu w Tczewie.
- To byloby nienormalne gdyby nie było obu wiceprzewodniczących.- tłumaczył S. Milewski- Ja dyspomowałem czasem zarówno w srodę, jak i po świętach.
Opozycja widziała tę decyzję zgoła inaczej. Rady Henryk Kurkowski, kiedy przepadł projekt opozycji w sprawie obniżenia diet wiceprzewodniczacym Rady i przewodniczacym komisji zgryźliwie skomentował, że gdyby na glosowaniu zabrakło obu wiceprzewodniczących uchwała by przeszła
Na obrady spóźnił się ponad dwie godziny m.in. Paweł Głuch, ktory narzekał, że musiał godzić tego dznia mandat radnego i obowiązki zawodowe.
Starogardzcy rajcowie byli jednak nastawienia stosunkowo pokojowo. Pewnie udzielił im się przedświąteczny nastrój. Podnieśli m. in wynagrodzenie za godziny nadliczbowe nauczycielom, zgodzili sie na nadanie imienia ?Bajeczki? przedszkolu w os. Konstytucji 3 Maja, ustalili zasady korzystania ze stołówek szkolnych.
Najwiecej dyskusji wzbudziła uchwala ?becikowa?. Wprawdzie radni jednogłośnie ustalili zasady przyznawania i wypłaty jednorazowego zasiłku celowego z tytułu urodzenia dziecka, ktory od 1 lipca wyniesie 800 zł przy dochodach do 100 zł na osobę, 650 zł kiedy będą one wynosiły do 200 zl i 500 w przypadku gdy bedzie to powyxej 200 zł.
Cieszy fakt, xż radni potrafili powstrzymać ?słowotok? i zakończyć obrady o rozsądnej porze. Tylko dlaczego tak nie jest podczas każdej sesji?
Jarosław Stanek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz