niedziela, 2 stycznia 2005

Judyta marzy o aktorstwie

Mnóstwo młodych ludzi marzy o karierze muzycznej albo aktorskiej. Marzy też Judyta Langowska (15 l.) z Lubichowa. Dziewczyna ma rzadko spotykany talent do gry aktorskiej.
W jakim wieku odkryłaś swój talent?
- Zaczęło się od tego, że sama wymyślałam wierszyki w wieku 6 lat i mówiłam je sama do siebie lub do rodziców. W klasie I podstawówki wzięłam udział w konkursie recytatorskim i zajęłam III miejsce. Recytowałam wtedy wiersz pod tytułem "11 Listopada". Od tego czasu nie było konkursu, w którym nie wzięłabym udziału.

Z jakiego sukcesu jesteś szczególnie dumna?
- Zajęłam III miejsce na konkursie wojewódzkim.
W jaki sposób przygotowujesz się do występu?
- Zawszę szlifuję wiersz tak, aby brzmiał idealnie. Robię to w ten sposób, iż staję przed lustrem i patrzę na układ ust podczas recytacji. Słyszałam, że to poprawia dykcję. Powtarzam wierszyk na okrągło, aby dobrze go zapamiętać i pokazać publiczności, co tak naprawdę potrafię.Czy w twojej "karierze" było jakieś przedstawienie, przed którym szczególnie się denerwowałaś?
- Na zawsze w pamięci pozostanie mi rola Klary w "Zemście" Aleksandra Fredry. Przygotowywałam się do niej przez pół roku pod kierownictwem pana Krzysztofa Lassoty. Czułam się w tej roli genialnie, ponieważ gustuję w humorystycznych rolach.

Wiążesz z recytacją lub aktorstwem jakieś plany na przyszłość?
- Oczywiście! Recytacja jest całym moim życiem! Chciałabym iść do szkoły aktorskiej, lecz wiem, że to marzenie się nie spełni.
Dlaczego?!
- Nie cenię swojego talentu tak wysoko. Wiem na pewno, że są bardziej utalentowani ludzie niż ja, mimo to nie poddaję się. Staram się rozwijać moje umiejętności, otwarcie przyjmuję krytykę innych osób. Jestem samokrytyczna.

A tak w ogóle nie miałabym wystarczających środków finansowych.
Co jeszcze lubisz robić?
- Uwielbiam śpiewać. Należę do zespołu "Cały Twój". Otrzymałam propozycję od pana Sylwestra Klamanna, nauczyciela muzyki, i zgodziłam się na nią.
Lubisz śpiewać w grupie czy wolałabyś śpiewać solo?
- Sama nie odważyłabym się śpiewać. Lepiej byłoby w duecie. Bardzo chciałabym wziąć udział w castingu do "Idola", lecz nie mam jeszcze 16 lat.

Kto jest twoim idolem w muzyce i filmie?
- Uwielbiam zespół "Łzy", a moją ulubioną aktorką jest Julia Roberts. Ale nie mam zamiaru nikogo naśladować! Chcę być oryginalna. Taka jestem i taka pozostanę.
Jakie masz plany na najbliższa przyszłość? Jesteś już w III klasie gimnazjum.
- Chciałabym się uczyć w I Liceum Ogólnokształcącym lub w Ekonomiku w Starogardzie. A potem? Jednak szkoła aktorska. To jest moim największym marzeniem.
Rozmawiała Maria Gaca (PG Lubichowo - M.K.)
Foto1
Judyta w roli dramatycznej w swoim domu. Foto Maria Gaca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz