czwartek, 20 stycznia 2005

Kociewskie Piekło zdobyte

Puchar Ligi w środę skonfrontował ze sobą Polpharmę Starogard Gd. i AZS Koszalin. Pierwsi, ogłoszeni faworytem nie sprostali przeciętnie grającym koszalinianom i ulegli przed własną publicznością dwoma punktami, podobnie zresztą jak to miało miejsce w meczu ligowym z Prokomem Treflem Sopot.
Już przed spotkaniem w roli faworyta widziano Polpharmę, która gra niezwykle skutecznie na własnym parkiecie, a także może poszczycić się takimi zawodnikami jak Thomas czy Reese. AZS skazywany był natomiast na pożarcie, tym bardziej iż ekipie tej widocznie towarzyszy kryzys formy.
Pierwsze minuty spotkania nieprzewidywały niespodzianki. SKS grał spokojnie i skutecznie dystansując w pewnym momencie rywali różnicą sześciu oczek. Później jednak w grze starogardzian wraz z pojawieniem się zawodników drugoplanowych zaczęło się coś psuć. Gra nie kleiła się, brakowało także skuteczności.
Zawodnicy mimo niekorzystnego rezultatu zdawali się nie przejmować tego typu obrotem sprawy i grać na luzie. Dla AZS`u była to wymarzona okazja do zatarcia plamy ostatnich wpadek i pokazania wszystkim kibicom iż potrafią wygrać z dużo lepszym rywalem.
Świetnie zaprezentował się Marek Miszczuk, a także Antawn Dobie. W szeregach Starogardzian jak zwykle błyszczał Tomasz Cielebąk. Zwyżki formy nie widać jak na razie u Mindaugasa Budzinauskasa który zapowiada powrót do wysokiej dyspozycji. Jak na razie zawodzi także Bartosz Sarzało, wychowanek Polpharmy, którego pamiętamy ze świetnych występów w 1lidze polskiej. Johna Thomasa natomiast wyróżnić można za 100% skuteczność w rzutach osobistych (14/14 przyp. red.).
Mecz ten jak było jednak widać stał się swojego rodzaju przetarciem przed sobotnim rywalem - Astorią Bydgoszcz co także dawał do zrozumienia nadzwyczaj spokojny dzisiejszego wieczoru trener Dariusz Szczubiał, który pomimo kuriozalnych decyzji arbitrów nie dał ponieść się emocjom.

Polpharma Starogard - AZS Koszalin 89:91 (23:27; 10:18; 25:24; 31:22)
Polpharma: Reese 33, Thomas 14, Cielebąk 12, Jagoda 8, Olszewski 6, Budzinauskas 5, Marculewicz 4, Kukiełka 4, Rybczyński 3
AZS: Miszczuk 18, Dobie 17, Briegmann 12, Zdravkovic 12, Balcerzak 11, Kowalczuk 9, Celej 8, Sroka 2, Wiechowski 2
żródło: www.sks.e-basket.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz