czwartek, 13 stycznia 2005

W sobotę ważny mecz

Dokładnie rok temu starogardzka Polpharma podejmowała na własnym terenie w meczu na szczycie pierwszej ligi mężczyzn zespół Turowa Zgorzelec i wygrała 78:75. Każdy kibic ze Starogardu wiele dałby, aby ten wynik powtórzyć w najbliższą sobotę kiedy to drużyny beniaminków Era Basket Ligi zagrają o ligowe punkty w starogardzkiej hali.

Od tego czasu w obu zespołach wiele się zmieniło. Doszli zawodnicy zagraniczni, którzy stanowią o sile obu ekip, a gracze, którzy byli głównymi postaciami teraz pozostają w cieniu takich gwiazd jak Brandun Hughes czy John Thomas. Analizując składy Polpharmy i Turowa trudno wskazać się faworyta tego spotkania. Za gospodarzami zdecydowanie przemawia własna hala, kibice oraz twarda ręka Dariusza Szczubiała, który potrafi zmobilizować swoich podopiecznych przed trudnymi rywalami. Personalnie mocniejszy skład ma Turów, który praktycznie na każdej pozycji ma dwóch równorzędnych zawodników, jednak w obecnym sezonie gra bardzo nierówno i często oprócz świetnych spotkań zdarzają mu się nieprzewidziane wpadki.

Sobotni rywale grają w tym sezonie o dwa odmienne cele. Polpharma przed sezonem założyła sobie walkę o czołową ósemkę, natomiast Turów walczy o strefę medalową, na którą ma realne szanse. Czynnikiem mobilizującym będzie zapewne fakt, że przed kilkoma tygodniami zarząd Turowa zdecydował się zwolnić trenera Kowalczyka i na jego miejsce zatrudnić byłego szkoleniowca Unii-Wisły Mariusza Karola. Zmiana trenera powoduje większą mobilizację w drużynie, ponieważ każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony aby dostać szanse jak największej liczby minut na parkiecie.

Smaczku doda zapewne fakt, że do Starogardu wybiera się kilkudziesięcioosobowa ekipa kibiców Turowa, którzy przyjaźnią się z Klubem Kibica Polpharmy. Czy sobotnia potyczka okaże się rewanżem za mecz zeszłoroczny i tym razem wygrają goście? Czy może zrewanżuje się Polpharma za porażkę z pierwszej rundy Era Basket Ligi? Na te pytania odpowiedzieć będziemy mogli już w sobotę o godz.13:30 kiedy to kibice będą mogli emocjonować się meczem kolejki nie tylko w starogardzkiej hali, ale także przed telewizorami, bo transmisja na żywo w TVP3.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz