wtorek, 18 stycznia 2005

Polpharma- AZS KOSZALIN

Dziś w meczu Pucharu Ligi Starogardzka Polpharma podejmować będzie AZS Koszalin. Dotychczas podopieczni Dariusza Szczubiała radzili sobie w rozgrywkach tych bardzo dobrze, jak będzie jednak tym razem?

Polpharma w ostatnim, rozgrywanym w sobotę spotkaniu ligowym łatwo poradziła sobie z wyżej notowanym Turowem Zgorzelec. Starogardzianie zagrali mądrze w obronie, kontratakując rywala w odpowiednich momentach. Zgorzelczanie nie mieli w konfrontacji tej nic do powiedzenia i zasłużenie przegrali różnicą aż 18pkt.

Koszalinianie natomiast rozgromieni zostali w meczu wyjazdowym przez Inowrocławską Noteć 78:98. Faworyt zatem zdaje się jeden - Polpharma, której dodatkowym aczkolwiek nader wielkim atutem jest własna "gorąca" hala OSiR.
Według wielu kibiców ratunkiem dla AZS`u okazać ma się nowy gracz, amerykański center Kirk King (29lat/203cm wzrostu). Zawodnik ten przyleciał wczoraj wieczorem do Polski, a już dziś rano odbył pierwszy trening z nowymi kolegami, sam trener Olejniczak również pochlebnie wypowiada się o jego osobie i liczy na niego w rywalizacji z Polpharmą.

Dariusz Szczubiał natomiast mimo iż nie posiada w swoim teamie typowego centra, świetnie zastępuje go innymi graczami, co udowodnił już nie raz w meczach z takimi obsadami jak np. Prokom. Rolę tę najczęściej spełnia skrzydłowy - George Reese. Inną mocną stroną zespołu jest John Thomas, a ostatnio fantastycznie czujący się na parkietach EBL Tomasz Cielebąk. W jutrzejszym meczu trener SKS`u prawdopodobnie przetestować będzie chciał rozwiązania taktyczne przygotowane specjalnie na najbliższy mecz ligowy z Astorią Bydgoszcz, a także dać zagrać zawodnikom spełniającym zazwyczaj role drugoplanowe nie przemęczając tym samym swoich gwiazd.

Mimo tego pojedynek ten zapowiada się emocjonująco i zapewne każdy kto odwiedzi o godz. 18:00 halę OSiR nie pożałuje wydanych pieniędzy i poświęconego czasu. Jaki będzie wynik? W Starogardzie o zwycięstwie swych pupili przekonany jest każdy kibic, pytanie tylko iloma punktami odniesiona zostanie ta wiktoria..

źródło: www.sportowefakty.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz