poniedziałek, 23 maja 2005

Piękna Pani

W sobotę z całego powiatu do Starogardu zjechali emeryci, renciści i inwalidzi zrzeszeni w PZERiI aby wziąć udział w kolejnym Koncercie Pieśni Maryjnych. Po złożeniu kwiatów pod pomikami Matki Boskiej i św. Wojciecha wzięli udział w uroczystej mszy św., którą celebrował ks.kanonik Jerzy Deja,proboszcz parafii p.w. św. Wojciecha. Ksiądz mówił podczas homilii o tym, że Matka Boska jest swoistym motorem "nakręcającym" ludzi do działania. Po nabożeństwie uczestnicy koncertu przeszli do Starogardzkiego Centrum Kultury, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.
Koncert dedykowany Papieżowi Janowi Pawłowi II prowadził wiceprzewodniczący związku Józef Gierik. Rozpoczęła go Stefania Werochowska z Godziszewa deklamując własny wiersz o zmarłym Ojcu Świętym.
Przez kilka godzin zmieniały się zespoły na scenie. Z Borzechowa przyjechał chór Sąsiedzi, z Lubichowa Jutrzenka, ze Zblewa Melodia, Leśne Echo z Kalisk, Trio ze Skarszew, Skórzeckie Szpaki ze Skórcza, Halka z Osiecznej, Połowinki z Godziszewa a Relaks z Pinczyna.Ich występy uzupełnili starogardzianie: chór Wrzos, kabaret Po Prostu On ii Kociewiacy. Ponadto można było posłuchać wierszy Franciszka Koseckiego ze Skórcza, Anny Juraszewskiej z Pinczyna i Lidii Godlewskiej - Wróblewskiej ze Starogardu.
- Czas znalazł dla nas tylko poseł Edmund Stachowicz- powiedział Kazimierz Szmagliński przewodniczący starogardzkiego koła PZERiI -Inne osobistości go nie znalazły. Każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowym pucharem. Po imprezie chóry już umawiały się na spotkanie za rok.
Jarosław Stanek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz