środa, 11 maja 2005

Zbudują ulicę

Nieutwardzona ulica Polna w Czarnej Wodzie, licząca 1400 metrów, szeroka na 5 metrów, jeszcze w tym roku zostanie wyasfaltowana i "zaopatrzona" w chodnik.

- Napisaliśmy projekt, złożyliśmy go i dostaliśmy pieniądze - mówi burmistrz Miasta Czarna Woda Jan Grzonka. - W sumie złożono 180 wniosków, z czego dofinansowanie dostały 34 (z naszego powiatu przeszły wnioski gminy Starogard i Czarnej Wody). Środki pochodzą z funduszów Unii Europejskiej - na obszary miejskie, konkretnie na budowę dróg. W naszym przypadku kwota ta wynosi milion złotych.
Całkowity koszt budowy ulicy ma wynieść około 1,4 mln. złotych. 15 procent tych pieniędzy to udział własny gminy Czarna Woda. Budowa bezwarunkowo musi być zakończona w tym roku. Wkrótce nastąpi otwarcie ofert i rozpoczną się prace.
W piątek do Czarnej Wody przybył z tą dobrą nowiną (o której oczywiście już w urzędzie wiedzieli) wicemarszałek województwa pomorskiego Marek Biernacki. Rozmawiano o inwestycji. Poruszono też temat budowy sieci kanalizacyjnej dla Czarnej Wody i Czerska.
- Zawarliśmy w tej sprawie porozumienie z Czerskiem - mówi burmistrz. - Będziemy budować razem. Do tego zostanie jeszcze włączony Łąg. To oczywiście o wiele większa inwestycja niż budowa ulicy. Łączny koszt wyniesie około 10 milionów złotych. Projekt jest w drugiej rundzie aplikacyjnej.
Oznacza to - mówiąc prościej - że przeszedł już prawie połowę drogi, którą muszą pokonać różnego rodzaju projekty, by Bruksela przyznała na nie pieniądze.
T.M.

Fot.
Marszałek Biernacki przyjechał z dobrą nowiną. Został ciepło powitany przez burmistrza Jana Grzonkę i pracowników Urzędu Miasta. Fot. M.K.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz