poniedziałek, 9 maja 2005

Rycerze Floriana to my

Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie, ożywiać marzenia i spełniać swe sny. Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie. Rycerze Floriana to my. Te słowa zaczerpnięte z hymnu OSP były mottem spotkania z okazji Dnia Stażaka, które odbyło się w piątek w świetlicy OSP w Starogardzie.
W 66 ochotniczych jednostkach ochrony przeciwpożarowej w powiecie starogardzkim działa prawie 2 tys. czynnych członków. Podnadto tysiąc osób to członkowie honorowi, wspierający i członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W 1995 roku OSP w Starogardzie Gd. została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Uroczystośc po raz pierwszy prowadził prezes OSP w Starogardzie Łukasz Zblewski
-Proszę przyjąć szczere wyrazy uznania i podziękowania dla wszystkich starażaków- mówił prezydent Starogardu Stanisław Karbowski- Dziękuję za codzienną służbęi nieustanne zmagania z nieprzemijającą potęgą żywiołu często z narażeniem własnego życia. Dziękuję za profesjonalizm jaki państwo prezentujecie w czasie prowadzonych akcji szczególnie tych w naszym mieście. Życzę wszystkim by mimo trudnej i bardzo niebezpiecznej pracy cieszyli się dobrym zdrowiem a także szacunkiem i zaufaniem mieszkańców. Na każdy dzień słuzby zyczę opatrzności św. Floriana, a codzienny trud i odpowiedzialność niech stanowią źródło satysfakcji zawodowej i osobistej.
Poseł Edmund Stachowicz na uroczystość przyjechał nieomal prosto z Sejmu.Nie omieszkał pochwalić się, że od 3 lat jest druhem OSP w Rokocinie. Przypomniał, że w tym roku OSP W Siwiałce obchodzić będzie zacny jubileusz 105 - lecia istnienia. Dodał, że z tej okazji pomógł w uzyskaniu 15 tys. zł na sprzęt dla tej jednostki.
Kazimierz Burczyk przypomniał 143 letnią historię starogardzkiej OSP i zapropował aby jej siedziba została nazwana imieniem zmarłego rok temu druha Adama Olżyńskiego, dzięki którego determinacji doszło do jej budowy.
Najlepsi starażacy zostali odzanczeni.Srebrne Medale za Zasługi dla Pozarnictwa odebrali: Tadeusz Fedoruk, Andrzej Byrszel, Jadwiga Grabowska, Andrzej Piotrowski, Mariusz Wojciechowski i Mariusz Jaworski. Brązowe medale otrzymali ; Andrzej Biernat, Marcin Lemke, Mariusz Reimus, Marcin Nierzwicki, Wojciech Igel, Marcin Byrszel, Sebastnian Żywicki, Anna Reszczyńska i Bożena Dziemdziora. Odznaki Wzorowy Strażak odebrali DorotaKoziczkowska, Mikołaj Grabowski, Grzegorz Nagórski i Łukasz Kraska. Ponadto odznaki za wysługę lat dostali: Stanisław Zakrzewski, Bogumił Czerski, Jan Orlikowski, Grzegorz Wolnik, Henryk Habkowski, Kazimierz Gdaniec, Mariusz Jaworski, Maciej Jarczyk i Sławomir Pawelczyk.
Jarosław Stanek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz